BU GENÇLERİ AYAKTA ALKIŞLIYORUZ

0
364

Hatay’ın Antakya ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Sınav Temel Lisesi öğrencileri yaptıkları bir etkinlikle gönülleri fethettiler.

Barış Cabiroğlu ve arkadaşlarının katılımıyla, Altınözü ilçesinde kardeş okul olarak gördükleri  Yolağzı Anaokulunun harap olmuş ve boyaları dökülmüş olan dış duvarını ve okulun içini kendi imkanlarıyla kısa sürede boyayarak yetkililere teslim ettiler.

TAHRİP OLAN BİNA DUVARLARI YENİ YÜZÜNE KAVUŞTU

Gönüllü öğrenciler kardeş okul olarak gördükleri  Yolağzı Anaokulunun boyaları dökülmüş durumdaki binanın dış cephesini ve odaların iç ve tavan duvarlarını boyayarak anaokullu kardeşlerine anlamlı bir hediye vermiş oldular.

ANLAMLI DAVRANIŞ HERKESE ÖRNEK OLMALI

16 öğrenci gönüllü olarak işe başladı.  Öğrenciler hem kardeş okullarına faydalı bir iş yaptılar, hem de yaptıkları davranış ile yaşıtlarına örnek oldular. Minik öğrenciler için en anlamlı hediye olan eğitim aldıkları mekanın boyanması oldu. Bizler de Altınözü Haber Gazetesi olarak okulun boyanmasında emeği geçen öğrencileri bu hareketlerinden dolayı tebrik ediyor, davranışlarının tüm  gençlere örnek olmasını diliyoruz. Yolağzı anaokulu öğrencilerine de yenilenen eğitim yuvalarında başarılar diliyoruz

CEVAP VER