ÇOCUKLARIN SEVGİLİ ÖĞRETMENİ ŞAİR ÖZCAN ÖZGÜN / Besim Altunöz

0
1065

Sevgili çocuklar Hataylı bir grup edebiyat sever. Özcan Özgün ve onun gibi artık aramızda olmayan şairleri anmak için bir etkinlik düzenledi. Ali Yüce parkında bir araya gelen  edebiyat severler, Özcan Özgün’ün ve diğer aramızda olmayan şairlerin şiirlerini okudu.

Sevgili çocuklar bende size Özcan Özgün’ü tanıtacağım.

Özcan Özgün 24.12.1974 yılında Antakya’da doğdu.

Özcan Özgün aramızda artık  yok.  Beyin tümörü adı verilen bir hastalığa yakalanıp 3 Ağustos 2012 yılında aramızdan ayrıldı.

Özcan Özgün’ün çocukluğu çok hareketli geçti.  Özcan Özgün çocukken nerede olursa olsun o ortamın doğal  lideriydi. Futbol oynayacaksak kaptanımız doğal olarak Özcan’dı. Bize sahanın neresinde oynayacağımızı söyler ve ona göre maç yapardık. Diyelim topumuz yok. Ya da sahada bizden büyükler oynuyor. İşte bu ve buna benzer tüm sorunlarımızı Özcan çözerdi.

Sevgili çocuklar bazı maçlar sonrası çok yorulur ve acıkırdık.  Bizi nenesinin evine götürü tüm çocuklara ekmek üstüne salça, bazen çokokrem, bazen çökelek bazen başka bir şey ikram ederdi. Nenesinin evinde her zaman kurabiye olurdu.

Çevresine güven veren biriydi, bir arkadaş grubunda yaşanabilecek tüm sorunları çözen ve sürekli eğlenceli hareketli bir insandı Özcan Özgün.

Lise, üniversite ve daha sonra öğretmen olduğu zamanlarda da bu özellikleri devam etti. Kim bir konuda birine danışacaksa Özcan’a giderdi. Onun yaşam birikimi, olaylara çözüm getirebilme becerisi sayesinde herkese yardım etmişti.

Özcan Özgün tam bir kitap kurduydu. Çok kitap okurdu. Özellikle şiir sever ve yazardı. Bunun yanında kitaplara gerekli özeni gösterirdi. Özel yaptırdığı kitaplığını çalışma odasına koyarak, hem okur hem de yazardı.

Özcan Özgün, Zihinsel Engelliler öğrencilerin öğretmeniydi. Bu alanda çok başarılı çalışmalar yaptı. Çünkü bölümünü ve öğrencilerini seviyordu. Benim şahit olduğum bir anıyı  paylaşacağım sizinle sevgili çocuklar. Özcan Özgün özel bir okul kurmuştu. O okulda okuyan öğrenciler  çok şanslıydı. Çünkü onları seven ve eğitimleri ile bire bir ilgilenen Özcan Hocaları vardı. Doğal olarak öğrencilerde onu çok seviyordu.

Bir gün onu ziyaret etmiştim. Okulun bahçesinde dolaşıyorduk. Zil çaldı. Öğrenciler heyecanla bahçeye çıkmışlardı. Öğrenciler Özcan Hocayı görünce hızla, sevinç çığlıkları atarak boynuna sarılmak istemişti. Düşünün onlarca çocuk Özcan Hocaya doğru koşup ona sarılıyordu. Doğal olarak onu yere düşürdüler. Öyle bir sevinç tablosuydu ki bu. Çok az insana nasip olur. Öğrencilerin sevgili Hocası Özcan Özgün öyle bir öğretmendi.

Özcan Özgün sevgi dolu merhametli ve anlayışlı bir baba ve eşti.

Eşi Semra Özgün öğretmendir.  Özcan’la güzel bir dünya kurmuştu.  Çocukları Naz Nazife ve Hena  ile çok iyi anlaşır ve oyunlar oynardı.

İşte sevgili çocuklar öyle iyi ve sevgi dolu bir öğretmen olan Özcan Özgün 3 Ağustos 2012 yılında aramızdan ayrıldı.

Biz onu tanıyanlar, arkadaşları, ailesi, dostları olarak çok onu özlüyoruz. Sürekli onu sohbetlerde anıyoruz.

Yaşam değerlerini kendimize örnek alıyoruz.

Sevgili çocuklar Hataylı bir grup edebiyat sever. Özcan Özgün ve onun gibi artık aramızda olmayan şairleri anmak için bir etkinlik düzenledi. Ali Yüce parkında bir araya gelen  edebiyat severler, Özcan Özgün’ün ve diğer aramızda olmayan şairlerin şiirlerini okumuşlar.

Bizde bu yazıyı bu nedenle yazdık.

Çocukların sevgili öğretmeni şair Özcan Özgün’ü hem size tanıttık, hem de yapılan bu etkinlik hakkında bilgi verdik.

Ben diyorum ki ne mutlu ki bana Özcan Özgün gibi bir arkadaşım oldu.

Sizde arkadaşlıklarınızın değerini bilin.

CEVAP VER