Ceylin Atik’in ön otopsi raporu tamamlandı!

0
286

 

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, iki gün önce ortadan kaybolan ve dedesinin cep telefonuna gelen mesajdan kaçırıldığı anlaşılan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in cesedi karşı apartmanda oturan komşularının evinde bulundu.

Evde yaşayan ev kadını Ş.T. ile oto tamircisi olan kocası 37 yaşındaki S.T. gözaltına alınıp  linç girişimine karşı gizlice polis ve jandarma tarafından İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Çiftin  3 yaşındaki çocukları M.Y.T. ise bir yakınlarına teslim edildi.

CEYLİN’İN ÖN OTOPSİ RAPORU TAMAMLANDI

10 yaşındaki Ceylin Atik’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda incelendi. İlk belirlemelere göre Ceylin’in başının arka bölümünde travmatik bir bulgu sonrasında ekimoz tespit edildi. Raporda ayrıca sütür (kafadaki kemiklerin birleşme yerinden ayrılması) tespit edildi. Cesedin üzerinde tecavüze dair herhangi bir bulguya rastlanmadı. Örnekler alındı. İki gün havasız ortamda kaldığı için cesette bozulmalar tespit edildi. Ceylin’in kaza sonucu mu öldüğü yoksa cinayete mi kurban gittiği gerekli testlerden sonra ortaya çıkacak.

‘CESEDİNİ SANDIĞA KİLİTLEDİM’

Emniyette ifadesi alaınan zalılardan  Ş.T.’nin polise verdiği ilk ifadesinde olay günü oğlu ile parkta oynadıklarını belirtip, “Ceylin, oğlumu çok severdi. O da bize katıldı. Bir süre birlikte oynadıktan sonra su içmek ve dinlenmek için eve çıktık. Ceylin, evin içinde koştururken, ayağı kayıp düştü. Başını yere çarptı. Öldüğünü anlayınca, korkup, cesedini odaki sandığa kilitledim” dediği öğrenildi.

DEDESİNE MESAJ ATTILAR

Ceylin Atik’in dedesine gelen ‘Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz’ yazılı SMS’in de Ş.T. tarafından bir yakınının cep telefonundan gönderildiği belirlendi. Öte yanda vücudunda herhangi bir kesici alet ve kurşun yarası bulunmayan Ceylin Atik’in cesedi, savcı ve polisin evdeki gerekli incelemelerinin ardınan otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

PROTESTOCULAR DAĞITILDI

Ceylin’in cenazesi ceset torbası içerisinde hemen evin önünde bulunan ambulansa götürülürken, aracın çevresine saran yüzlerce kişi, ‘lanet olsun’, ‘yazıklar olsun’ diye bağırarak eve doğru hücum etti. Bu girişim polisin ve bazı vatandaşların çabalarıyla önlendi. Polis bazı noktalarda biber gazı kullanarak kalabalığı dağıttı.

CEVAP VER